Görüntülü Sohbet Siteleri

Görüntülü Sohbet Siteleri

Muhakkak ki insanoğlunun en devasa ihtiyacıdır ‘sohbet etmek‘.
Güne sohbetle başlar, sohbetle bitiririz sanalda görüntülü sohbet dahada önemlidir.
Geçmişten bu güne kadar şöyle tek baktığımızda yapılan sohbetin sefer farklı boyutlara ulaştığını görebiliriz.
Şimdiki büyüklerin muzdarip yer aldığı mesele, gençlerin artık surat yüze sohbeti unuttuğu, ellerindeki akıllı telefonlara gömülmekten sağlıklı tek iletişime geçemedikleri yönündeki sitemdir.
Onların zamanında durum böyle değildi tabi, muhabbetler kalabalık tek ortamda yapılır, göz iletişimi kurularak gerçekleştirilirdi.

Şimdi ise ferdin Eklendi edebilmesi içersinde değişik tek kişiye ihtiyacı olmayabiliyor, elinde interneti ölçülen tek telefon veyahut önünde bilgisayarının olması kafi.
Günümüzde şahıslar yazarak ve konuşarak Eklendi etmekten ziyade görünümlü olarak birbirleri ile iletişime geçmeyi daha çok tercih etmektedirler.
Zira kullandığımız akıllı telefonlara bakarsak whatsapp, facebook, tango gibi ünlü uygulamaların görünümlü konuşmaya uygun olduğunu göreceğiz.
Bugünkü yazımızda ise bizlere görünümlü konuşma imkanı veren görüntülü sohbet konusunda geniş anlamda bilgi vermeye çalışacağız.
Konu ile ilgili aklınıza takılan bir şey olursa yazımızın altına yorum yaparak bizlere iletmekten çekinmeyiniz.
görüntülü sohbet Nedir?
Leb-i derya vaziyetine gelen Mobil oda ortamı yanısıra kullanım maksatlarını da çeşitlendirmektedir.
Konu eğer arkadaşlık üzerine görünümlü konuşmaya gelecek olursa bu sefer karşımıza tarayıcı üzerinden bağlanabileceğimiz tek platform çıkıyor: ‘görüntülü sohbet‘ Görüntülü Eklendi etmenin en rahat ve basit yollarından birisidir; üyelik gerektirmez, ara yüzü kullanışlıdır, ses ve görüntü kaliteyi rakiplerine oranla nispeten daha kabul edilebilir düzeydedir ve en devasa artısı sadece erkek kullanıcıları değil, bayan kullanıcıları da kendisine çekebiliyor olmasıdır.
Sadece ülkemiz ile sınırlı kalmadığından, günün ve gecenin hangi saatinde bağlanırsanız saat farkından dolayı Eklendi etmek içersinde karşınıza kesinlikle birileri çıkacaktır.

görüntülü sohbet Neden Kullanılır?

Siteye erişim ülkemizden mümkün bulunmadığı vpn eklentisi kullanarak girmeniz gereklidir.
Bu noktada size önerebileceğim eklenti ‘betternet’tir.
Tarayıcılar(chrome, mozilla, Mobil oda explorer) ile entegre edildikten sonrasında www.görüntülü sohbet.com adresine sağlamak yapıyoruz.

Bu arada hatırlatmak gerekir ki betternet isimli eklentiyi sadece www.görüntülü sohbet.com adresine sağlamak içersinde değil, ülkemizden erişime yasaklı bütün siteler içersinde kullanabilmekteyiz.
Karşımıza çıkan kısımda eğer bilgisayarımızda flash yüklü ise video kısmına tıklamamıza destur edecektir, aksi halde flash player yüklememiz gerekebilir.
Daha sonrasında site bizden mikrofon ve kameraya erişim içersinde izin isteyecektir, gerekli izni verelim.
Gerekli olan bütün ayarları yaptık, artık bundan sonrası sizin Eklendi etmedeki becerimize kalmış durumda ?? Sitenin güzel yanlarından birisi ise hangi dilde konuşan insanlarla tanışmak istiyorsak ona uygun seçenek yapabilmemizdir.
Sohbet-başla

Türk mensuplarının görüntülü sohbet’ye ilgisi nasıldır?

Arkadaşlık uygulamalarının kullanılma oranlarına baktığımız zaman erkek kullanıcıların bayan kullanıcılardan daha fazla aktif olduğunu görebiliriz.
Sadece görüntülü sohbet içersinde değil, Eklendi sitelerinde, mobil arkadaşlık uygulamalarında da durum soz ettiğimiz şekildedir.
görüntülü sohbet’ye bakacak olursak Türkiye’den girişler vpn aracılığı ile sağlandığından, bu tür şeylerle de genellikle erkek kullanıcılar ilgilendiğinden, Türkiye’deki kadın kullanıcıların görüntülü sohbet’ye farklı yabancı ülkede yaşayan kadın kullanıcılar kadar erişim sağlayamadığını görebiliriz.
Türkiye’den katılan erkek kullanıcılar yer yer mübalağaya kaçarak siteyi genellikle cinsel içeriğe ulaşmada tek araç olarak görmektedirler.
Durum böyle olunca farklı ülke vatandaşları da Türkiye’den erişim sağlayan kişiler ile Eklendi etme noktasında genellikle imtina etmektedirler.

görüntülü sohbet kullanmanın avantajları nelerdir?

Hepimizin takdir edeceği amacıyla dünyada en çok bilindiği üzere dil İngilizcedir, evrensel niteliğe ulaşmıştır.
Yurtdışına gitme imkanı bulamayan, yurtdışına gitmeden önce basit olarak İngilizce konuşmayı geliştirmek isteyen kullanıcılar içersinde görüntülü sohbet güzel tek imkan tanımaktadır.
Yukarıda da belirttiğimiz gibi tercih ettiğiniz dili değiştirmek sizin elinizde olduğundan, hangi ülke vatandaşlarıyla karşılaşmak istediğini seçebilmek devasa avantaj getirmektedir.
Aslına bakarsanız dil kurslarının bizlere ücret karşılığında sunduğu tek hizmettir yabancı tek kişiyle tek mesele konusunda bahsetmek.

Fakat görüntülü sohbet bize bu imkanı maliyetsiz ve eğlenceli tek tarzda sağlamaktadır

Kimseye bağlı kalma mecburiyetimiz bulunmadığı sohbeti, görüntüsü, ses tonu hoşumuza gitmeyen kullanıcıları geçerek kendimize uygun kişiyi rahatlıkla bulabiliriz.
görüntülü sohbet’de aktif olarak ölçülen kişilerin maksadı sefer çeşitlilik arz etmektedir; örneğin herhangi bir enstrümanı çalmasını bilen veyahut yeni yeni öğrenmeye başlayan kişiler, performanslarını başkasıyla paylaşarak kendilerini geliştirme noktasında görüntülü sohbet’yi aktif olarak kullanmaktadırlar.
Kimi kullanıcı yemek yaparken katılmaktadır, kimisi köpeğiyle film izlerken tek yandan da açık ölçülen bilgisayara ve kamerasına ara ara göz gezdirmektedir.

görüntülü sohbet kullanmanın dezavantajları nelerdir?

Söz konusu Mobil oda yer aldığı zaman içinde bulunduğumuz platformunun nimetlerinden faydalandığımız kadar, dezavantajlarını da açık konumda olabiliyoruz.
Söz konusu görüntülü sohbet yer aldığı zaman bu handikapların başında siteye erişim içersinde 18 yaş üstü sınırına uyulmaması bulunmaktadır.
Sohbet maksatlı siteye erişimin dışında, cinsellik üzerine paylaşımlarda bulunmak isteyenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur.
Bu sebeple Eklendi edecek birileri ararken karşınıza birden müstehcen görünümlü birisi çıkabilir(haliyle genellikle erkek kullanıcılar bu şekilde davranmaktadır) Bu durumda yapmanız gereken şey karşı istikameti site yöneticilerine bildirerek şikayet etmenizdir.
Az önce de belirttiğimiz gibi bu siteye erişimde yaş sınırlaması her ne kadar var ise, 18 yaşından devasa olmadığımız halde bunun öyle olduğunu beyan etmemiz durumunda herhangi bir engel ile karşılaşılmayacağından böyle görüntülere maruz kalınması hoş bir şey olmayacaktır.

görüntülü sohbet kullanırken nelere alaka etmemiz gerekmektedir?

Sanal dünya söz konusu yer aldığı zaman en önce alaka etmemiz gereken şey kişisel belirtilerin gizliliğidir.
İnternetin hayatımıza hızlı tek tarzda yayılmasıyla birlikte hem kullanım maksatları genişlemiştir hem de bunun yanında tehlikeler de peşi sıra gelmeye başlamıştır.
Basit tek örnek vermek gerekirse check-in kullandığımız tek program olan ‘Swarm’, hırsızların gözde programı durumundadır.
Gözüne kestirdiği kişiye sahte tek arkadaşlık isteği gönderdikten ve kabul edildikten sonrasında hangi mekanlarda check-in yaptığı da görülüyor durumuyla.
İşte bunun fırsat bilen hırsızlar evini soymak istediği kişilerin yaptığı check-inlere bakarak şehir dışında olup olmadıklarını, ne zaman evden çıktıklarını, hangi saatlere yakın evlerine girdiklerini üç aşağı beş yukarı öğrenebilmektedirler.
Hâl böyle olunca da biz her ne kadar kendimizi güvense sansak da durumun hiç öyle olmadığını görebiliyoruz.
görüntülü sohbet’yi kullanırken de en önce alaka etmemiz gereken şey karşımızdakine güvenmeden isim soy isim, şehir bilgisi paylaşmamaktır.
İlerleyen vakit sosyal medya hesabı eklemeye, oradan da farklı noktalara ulaşmaya kadar gidebilir; fakat bu fırsatı gerçekten güvendiğimiz kişilere karşı vermemiz gerekli olur.
Aksi halde hem maddi hem manevi olarak mesele yaşama ihtimalimiz artacaktır.
görüntülü sohbet’ye tercih siteler nelerdir?
Bizler her ne kadar görüntülü sohbet’nin güzel yanlarından bahsetsek de bunlar kişiler görüş ve yorum olacağından genel geçer tek değere sahip olmayacaktır.
Kimi kullanıcılar görüntülü sohbet’nin bizlere sunduğu şeyleri beğenmeyebilir ve farklı sitelere yönelmek isteyebilirler.
chatspin, chatroulette, chatalternative isimli siteler görüntülü sohbet’nin tek nevi muadili diyebiliriz.
Bu sitelerin de çalışma prensibi sefer defa farklılık göstermeden görüntülü sohbet ile hemen hemen aynıdır.
İsimlerini saydığımız siteler aynı zamanda responsive farklı tek söylemle mobil sohbet uyumlu olduğundan sohbete bağlanabilmemiz içersinde kesinlikle bilgisayar ortamında bulunmamız şart değildir, elimizde ölçülen mobil telefonlar ile görünümlü sohbete bağlanabiliriz.
görüntülü sohbet
Takıldığınız platform hangisi olursa olsun, sohbetiniz ve neşeniz yerinde olsun! ?? Tek ileri yazımızda en kısa zamanda görüşmek dileğiyle, görüntülü sohbetseneailesi sizi saygı ve sevgiyle selamlar..

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın